В навечерието на Коледните празници учениците от IV ,,б“ клас доказаха, че добротата и съпричастността нямат възраст и граници. С много желание и ентусиазъм те организираха две благотворителни акции, с които зарадваха деца в нужда и подариха надежда и усмивки.
- Картички и лакомства за децата в „Пирогов“
Първата благотворителна инициатива беше насочена към децата от детското травматологично отделение в УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“. Учениците изработиха красиви коледни картички с лични послания, изпълнени с топлина и подкрепа. Заедно с тях подготвиха и пакетчета с лакомства, за да внесат празнично настроение в болничните стаи и да направят престоя на децата по-лек и усмихнат.


2. Игри, книги и лакомства за Фондация „Здраве и социално развитие“
Втората акция беше посветена на Фондация „Здраве и социално развитие“ към Национална мрежа за децата. Учениците и техните семейства събраха игри, книги и лакомства, които ще зарадват много деца и ще им дадат възможност за повече радост, учене и споделени моменти.


Урок по доброта
С тези две инициативи IV ,,б“ клас показа, че Коледа не е само празник на подаръците, а време за споделяне, съпричастност и грижа за другите. Учениците научиха важен урок, че дори малките жестове могат да имат голямо значение и да направят света по-добро място.

