Уважаема госпожо Тимова,
Бихме искали да Ви благодарим за подкрепата към Състезанието по компютърна лингвистика, в което се включиха ученици от Вашето училище! През 2026 година Състезанието отново е част от Националния календар за изяви по интереси на децата и учениците на МОН.
Имаме удоволствието да изпратим на Вашето училище свидетелство за приноса Ви в подготовката на ученици с отлични знания и умения за творческо мислене, както и с интерес към изследването на българския език и езиковите технологии.
Използваме случая да поканим всички участници в Състезанието, както и всички останали ученици, да посетят Софийския фестивал на науката, както и щанда на Института за български език в зона „Откривател“ на София тех парк, от 14 до 17 май 2026 г., 10:00 – 18:00 ч., където ще можете да се включите в състезание с големи езикови модели и да проверите дали моделите знаят повече за българския език от езиковедите.
Надяваме се и в бъдеще Вашето училище да продължи да подкрепя усилията ни чрез разпространение на информацията и привличане на участници в Състезанието по компютърна лингвистика. Вярваме, че сред тях са бъдещите изследователи на българския език.
Проф. д-р Светла Коева
Директор на Института за български език „Проф. Любомир Андрейчин“
Българска академия на науките
Училищното ръководство изказва благодарности към: Моника Иван-Александрова Николова (6. клас), Валентина Ташева (6.клас), Хана Крипендорф (6. клас), Кая Арнаудова (6. клас), Марая Новакова (6.клас), Калина Николова (6. клас), Виктория Бояджийска (6. клас) и техния ръководител г-жа Виктория Георгиева, учител по български език и литература
